Kółko Komunii Świętej Wynagradzającej

Wynagradzanie jest formą zadośćuczynienia Bogu za grzechy nie tylko nasze, ale całego świata. Ponieważ każdy grzech jest wykroczeniem przeciwko Bogu, więc sprawiedliwość i miłość wymagają od nas aktów wynagradzających.

Jezus Chrystus przez swoją śmierć na krzyżu stał się najdoskonalszym wynagrodzeniem Bogu Ojcu za wszystkie nasze grzechy. Jednak Bóg żąda od nas współuczestnictwa w ofierze swojego umiłowanego Syna. Czynimy to przez akty skruchy, a także przez dobre uczynki i modlitwę. I chociaż wszystko, co nie jest grzechem, może być Bogu ofiarowane w formie osobistego zadośćuczynienia, to jednak najwyższą jego formą pozostaje zawsze Eucharystia.

Przyjmując Komunię Świętą, czynimy akt zadośćuczynienia za nienawiść i obojętność okazywaną Panu Jezusowi, a tym samym wnosimy nasz wkład w dzieło wynagradzania. Jako członkowie Kościoła możemy i powinniśmy wynagradzać Bogu za grzechy naszych braci. Przecież jesteśmy zobowiązani do wynagradzania nie tylko za swoje grzechy, ale także za przewinienia innych, czyli za grzechy całej ludzkości. Dlatego dziękujemy Bogu, że przed laty zawiązano w naszej parafii Koło Komunii Świętej Wynagradzającej, a pierwsza opiekunką byłą pani Antonina Pytel. Obecnie opiekę nad Kołem Komunii Świętej Wynagradzającej sprawuje pani Maria Malec, która jednocześnie jest Zelatorem Róży im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z intencji Koło Komunii Świętej Wynagradzającej, w każdy Wielki Czwartek jest odprawiana Msza Święta w bieżących intencjach kościoła.

Na dzień dzisiejszy do Koła Komunii Świętej Wynagradzającej przynależy 50 osób. Honorowymi Członkami są nasi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej panowie: Ryszard Jachym, Mirosław Małek oraz Dariusz Janus.