Ogłoszenia parafialne 6.11.2022

1. Przeżywamy XXXII Niedzielę w ciągu roku. Jest ona pierwszą niedzielą miesiąca listopada, dlatego po Mszach dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po południu - w kaplicy cmentarnej - o godzinie 15:00 modlitwa Różańcowa połączona z Wypominkami, a następnie Msza Święta.

2. Trwa Tydzień Modlitw za Zmarłych. Do wtorku włącznie spotykamy się w kaplicy cmentarnej na Modlitwie różańcowej połączonej z Wypominkami  a następnie Msza Święta. Modlitwę rozpoczynamy o 16:30.

3. Ponadto  u nas w tygodniu w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obecność obowiązkowa uczniów klasy VII.

4. W liturgii tygodnia wspominamy:

• w środę 9 listopada Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w czwartek 10 listopada Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła;
  • w piątek Św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę 12 listopada Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

5. W piątek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Modlić się będziemy w sposób szczególny za naszą Ojczyznę. W tym dniu u nas Msze Święte o godzinie 7:00 oraz o godzinie 11:00. Waśnie o 11:00 będzie Msza Św. za Ojczyznę. Obecność obowiązkowa dzieci komunijnych, klasy VII oraz VIII. Innych również zapraszam. Nie ma Mszy Świętej po południu. Dla wielu to dzień wolny od pracy, świętujmy więc po południu czy to w naszych domach z najbliższymi, czy wybierając się na różnego rodzaju imprezy czy spotkania patriotyczne, czy wybierzmy jakieś dobre programy o tematyce przeżywanego święta w radiu czy telewizji. W związku z piątkowym świętowaniem ksiądz biskup Ordynariusz kieruje do na s komunikat odnośnie dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W gablotach parafialnych mamy wywieszony nowy skład Rady Duszpasterskie na najbliższą kadencję. Są to osoby wybrane: z urzędu, z nominacji i z wyboru tych, którzy zechcieli ostatnio głosować. Dotychczasowej Radzie serdecznie dziękuję za wszelka pomoc i prace dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. W grudniu zrobimy spotkanie robocze z nową Rada Duszpasterską.

7. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Jest Promyczek Dobra dla dzieci. Zachęcam do zakupu. Gratisowo folderki  i broszurki o tematyce misyjnej.

8. Bóg zapłać za składane ofiary: kwesta, składka z cmentarza, ofiary składane przy okazji zamawiania Wypominków. Wszystkim zamawiającym Wypominki, będę chciał za tydzień ofiarować piękny ścienny kalendarz, więc takiego do domu nie kupujcie. Zabierzecie tu z kościoła.

9. Najlepsze życzenia dla wszystkich świętujących w tym tygodniu.

10. Pan Bóg powołał do siebie naszego Rodaka, ks. Prałata Stanisława Kuklę, długoletniego proboszcza w parafii w Podolu, a później rezydenta w tejże parafii. Pogrzeb ks. Prałata odbył się wczoraj. Polecajmy Jego duszę miłosiernemu Bogu…

ks. Stanisław Kita,
proboszcz parafii