Ogłoszenia parafialne 22.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi.” …” musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• 24 stycznia (wtorek) – św. Franciszek Salezy biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
  • 26 stycznia (czwartek) – Św. Tymoteusz i Tytus. Tymoteusz to wierny i oddany uczeń oraz współpracownik Św. Pawła, również pierwszy biskup Efezu. Tytus znany jest wyłącznie z listów Św. Pawła, był biskupem gminy chrześcijańskiej na Krecie;
  • 28 stycznia (sobota) Św. Tomasz z Akwinu, jeden z najwybitniejszych teologów i myślicieli w dziejach chrześcijaństwa.

5. Również w tym tygodniu obchodzimy: W czwartek 26 stycznia - Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce. W modlitwie tego dnia prosić będziemy o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie. W piątek 27 stycznia , Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

6. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć. Składany również najlepsze życzenia Wszystkim obchodzącym w tych dniach swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze.

7. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Choroba przeszkodziła, aby kolędę zakończyć w dniu wczorajszym. Dziękując za wyrozumienie, informujemy, że dokończenie kolędy, będzie miało miejsce w najbliższy piątek i sobotę, w tych samych godzinach i w tych rejonach, gdzie wizyty duszpasterskiej jeszcze nie było.

8. Do nabycia mamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

9. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym oraz wszystkim innym Uczestnikom całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie paniom prowadzącym śpiew Godzinek przez ostatnie lata, p. Stanisławie i p. Danucie. Względy zdrowotne uniemożliwiają, by tą funkcję kontynuować. Są już następczynie, więc nic się tu w prowadzeniem niedzielnych Godzinek nie zmieni.

10. W przyszłą niedzielę – jak już było wcześniej mówione – w naszym kościele będzie zmieniony porządek Mszy Świętych na „świąteczny”. Tak więc Msze Święte 29 stycznia będą o godz: 7.00; 9.00 oraz o 11.00. Po południu natomiast zapraszamy Wszystkich parafian na wspólne kolędowanie. Przy dobrze ogrzanym kościele, z wyświetlonymi na dużym ekranie słowami kolęd i pastorałek i z organami, będziemy mogli jeszcze raz wspomnieć te najpiękniejsze rodzinne Święta. Będą również teksty i wiersze o Bożym Narodzeniu. Chętni będą mogli wziąć udział w kilku konkursach o tematyce bożonarodzeniowej. Jeśli podejmiecie temat, to będzie również konkurs na najpiękniejszy strój bożonarodzeniowy. Pewno po jasełkach w szkole stroje zostaną, więc warto przyjść tu do kościoła w takim stroju i być może wygrać atrakcyjną nagrodę. Może wziąć udział każdy i małe dziecko i osoba dorosła. Nie ma granicy wieku. Zapraszamy. Będziemy też mieli gości spoza parafii, między innymi – znaną już niektórym z nas – muzykującą rodzinę z okolic Nowego Sącza a także gości z Dębicy. Będą też nieliczni nasi świąteczni artyści. Serdecznie zapraszamy. Początek godzina: 16.00 Obowiązkowa obecność - w ramach comiesięcznych spotkań – dzieci komunijnych oraz uczniów klasy VII i VIII.

11. Dzisiejszy „Opłatek” dla Caritas i Rady Duszpasterskiej odwołany.