Ogłoszenia parafialne 11.06.2023

1. Przeżywamy X Niedzielę w ciągu roku. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kościół zachęca nas przez te dni, abyśmy odmawiali wspólnie czy indywidualnie Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania. U nas Msze Święte godzinie 7.00, 10.00 z procesją eucharystyczną, oraz po południu o godzinie 15.00. Zapraszamy. Przed kościołem zbiórka do puszek na Uczelnie Katolickie w Polsce. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

2. Zwyczajowo trwa w kościele w Polsce tzw. zwana "Oktawa Bożego Ciała". Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. We wtorek czcimy w liturgii Świętego Antoniego z Padwy, ale to również 13. dzień miesiąca czerwca, a więc kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godzinie 19.00. W miarę odpowiedniej pogody również procesja różańcowa. Proszę, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli: wyniesienie z kościoła – rodzice tegorocznych bierzmowanych. Po tajemnicy pierwszej: uczennice klasy VIII. Po tajemnicy drugiej, członkinie Róży pani Heleny Adamczyk. Po tajemnicy trzeciej uczniowie klasy VIII. Po tajemnicy czwartej - wniesienie do kościoła - rodzice tegorocznych bierzmowanych.

4. W czwartek na Mszy Świętej o godzinie 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po błogosławieństwie kwiatów, wianków oraz dzieci wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział  w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach i o naszej do Niego miłości.

5. W piątek 16 czerwca w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godzinie 7.00 oraz 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 udamy się jeszcze raz w procesji wokół naszego kościoła. Zapraszam więc Wszystkich, również dzieci i młodzież, aby jeszcze raz wzięli udział w procesji, idąc i adorując wraz z nami starszymi Pana Jezusa. Po zakończeniu modlitwy proszę rodziców dzieci komunijnych i chętnych o pomoc w uporządkowaniu placu.

6. W sobotę 17 czerwca w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godzinie 7.00 oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni, Które nam Pan Bóg daje.

7. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:

• Poniedziałek 12 czerwca – bł. Roman Sitko, kapłan i Rektor tarnowskiego Seminarium i Towarzysze Męczennicy
  • Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy , franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych, patron od rzeczy zagubionych.
  • Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

8. Szczególne podziękowanie dla wyznaczonych rejonów za przygotowanie czterech Ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za zakupienie nowych banerów i ochronnych szkieł na świece, Rejon III zakupił dodatkowo oliwę do świec. Mieszkańcy wszystkich Rejonów zamówili Msze Święte dziękczynno – błagalne. Dziękuję za piękną organizację pracy, za zostawiony porządek. Za pozostawione w kościele kwiaty i za wykonane dodatkowe prace typy posprzątanie obejścia kościoła czy parkingu. Niech Wam to Pan Bóg wynagradza a my jesteśmy Wam wdzięczni, bo mogliśmy się w spokoju i z pobożności modlić w Boże Ciało. Inne podziękowania za tydzień.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej - spotkanie Rady Duszpasterskiej w salce katechetycznej na plebani. Zapraszam. To również 3. Niedziela miesiąca. Proszę więc o ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii.