Ogłoszenia parafialne 16.07.2023

1. Przeżywamy XV Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie 7.00, o godzinie 10.00 oraz po południu o godzinie 15.00. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam przez Boga czasu wakacj - że to nie jest to czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy więc nigdy, bez ważnej racji, z uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2. U nas w tygodniu: we wtorek – modlitwy do Świętego Antoniego. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W sobotę 22 lipca w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego. Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Jej kult w Kościele zachodnim rozpowszechnił się w XII wieku. Od początku Święta Maria Magdalena patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się właśnie siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Dotychczasowe liturgiczne wspomnienie Świętej Marii Magdaleny papież Franciszek, w roku 2016, podniósł do rangi święta.

4. W przyszłą niedzielę 23 lipca w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie”. To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. Papież mówi: „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni”. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

5. Ponieważ we wtorek 25 lipca czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszamy! Jak co roku wspierać będziemy ofiarami naszych misjonarzy. Chodzi tu głównie o zakup transportu, tak bardzo potrzebny na terenach misyjnych. Tradycyjnie wyjeżdżając z parkingu, kierowcy będą mogli taką ofiarę złożyć. Prosimy też, aby w tym dniu bardzo roztropnie i odpowiedzialnie parkować swoje samochody.

6. Tegoroczne Dożynki przeżywać będziemy w naszej parafii 15 sierpnia, to jest wtorek, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory o godzinie 11.00. W tym roku Wieniec Dożynkowy i całą Uroczystość przygotowują mieszkańcy rejonów: północnego i południowego.

7. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na zimowe ogrzewanie kościoła, na prąd oraz ubezpieczenie kościoła oraz budynków przykościelnych.

8. W piątek 21 lipca kancelaria parafialna – jak chodzi o narzeczonych - będzie nieczynna. Proszę ewentualnie dzwonić na telefon komórkowy.