Ogłoszenia parafialne 19.06.2022

12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trwająca Oktawa Bożego Ciała przypomina nam, że On Chrystus codziennie na nas czeka, podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele. Dołóżmy tylko starań, bo ten czerwcowy czas, jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. U nas Msze Święte o godzinie 7.00 ; 10.00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu Msza Św. o godzinie 15.00. W dni powszednie spotykamy się tutaj w kościele na modlitwie o godzinie 18.00.

3. W poniedziałek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

4. We wtorek 21 czerwca wspominamy Św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

5. W czwartek 23 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To jednocześnie dzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz błogosławieństwem Wianków. To również Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą.

6. W tym tygodniu, w piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz: 18.00, będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek 24 czerwca, nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej procesja wokół naszego kościoła ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego. Po procesji zapraszam serdecznie Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych, aby – przy odpowiedniej pogodzie - pomogli pozamiatać plac wokół kościoła.

7. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach a w sposób szczególny w czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godzinie 8.00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

9. Serdeczne podziękowanie za wszystkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla naszej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać za składane ofiary, zwłaszcza z Bożego Ciała , z przeznaczeniem na Hospicja naszej diecezji. Dziękuje za ofiary z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca z przeznaczeniem na zaplanowane i realizowane inwestycje.

10. Z prasy katolickiej mamy do nabycia: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz czasopismo Miłujcie się (tutaj ofiara dowolna).