OSTATNIE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13 października 2022 roku zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i oddać cześć Matce Bożej Fatimskiej. Miesiąc październik to miesiąc różańcowy. To również miesiąc, w którym wspominamy dzień (16.10), gdy nasz wielki Rodak Karol Wojtyła został wybrany na papieża (Św. Jan Paweł II). Te jakże ważne dla nas wydarzenia przypomniała nam w montażu słowno-muzycznym nasza Grupa Muzyczna. Usłyszeliśmy również piękne piosenki o tematyce różańcowej: „Weź różaniec do swej ręki”, „Z różańcem w dłoni” czy „Różaniec”. Zaś piosenka „Błogosław nam Ojcze Święty” uświadomiła, jak bardzo brak wśród nas Św. Jana Pawła II.

W czasie procesji figurę Matki Bożej poniosły zgłoszone oraz wyznaczone grupy naszych Parafian. Po zakończeniu modlitwy odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. A po końcowym błogosławieństwie zabrzmiały jeszcze słowa maryjnej piosenki: „Mario, czemu odchodzisz”. Myślę, że watro je na zakończenie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich w całości zamieścić:

Mario, czemu odchodzisz? Zostań jeszcze trochę z nami.
Dobrze nam było z Tobą. Mario, zostań jeszcze trochę z nami!

1. Słowa Twego Syna „ Oto Matka twoja”
    W sercu mym do dzisiaj tak głęboko tkwią.
    Lecz Ty już odchodzisz, czas tak szybko mija.
    Mario, zostań jeszcze choć na jedna chwilę.
  2. Syn Twój Cie zabiera do swego Królestwa,
    Abyś już na ziemi krzywdy nie doznała.
    Pan da Ci koronę ze szczerego złota,
    Byś nam Matką, była byś nam królowała.

Dziękując Wszystkim Uczestnikom - ks. proboszcz

191660