OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W dniu 13 października spotkaliśmy się  w naszym kościele, aby wziąć udział  w ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim.

Modlitwę rozpoczęliśmy godzinie 18.00 od Mszy Świętej, którą odprawił ks. proboszcz wraz z ojcem Krzysztofem Dworakiem. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl zatytułowany: „Objawienia Fatimskie”. W role dzieci fatimskich oraz innych bohaterów z tamtych lat wcielili się uczniowie naszej Szkoły: Monika Sowa, Julia Karnia, Mateusz Witek oraz Gabrysie Szatko, Jakub Szegda, Kacper Witek, a także gościnnie dzieci pierwszokomunijne. Role osób dorosłych zaprezentowali: p. Aneta Cygan,  p. Łukasz Pytel, p. Maria Miciniak. Roli Matki Bożej podjęła się p. Paulina Witek. Całość poprowadziła p. Ewa Ocłoń, jako Narrator. Za światło i muzykę odpowiadał ks. proboszcz, kurtyną „kierowali” p. Kamil Kuta i p. Edyta Ziarko. Piosenki o Matce Bożej wykonała Grupa Muzyczna: ks. Stanisław, p. Anna Kolak, p. Aleksandra Orzech, p. Natalia Kolak, p. Kamila Kolak. Całość wyreżyserowała p. Joanna Kolak.

Po spektaklu wyruszyliśmy w procesji różańcowej. Specjalne podziękowania dla Państwa Aldony i Ryszarda Jachymów za montaże słowno-muzyczne, począwszy od maja do września oraz październikowe podsumowanie całości. Dziękujemy p. Zbigniewowi Kucie - Dyrektorowi naszej Szkoły - za użyczanie rzutnika. Podziękowanie za pomoc dla panów: Tomasza Ocłonia oraz Henryka Witka. Bóg zapłać tym, którzy ponieśli Figurę Matki Bożej przez wszystkie fatimskie miesiące. Bóg zapłać Wszystkim Uczestnikom Fatimskich Nabożeństw w naszej parafii.

Poniżej jest sporo zdjęć - zachęcamy do oglądniecia.

192045