PODZIĘKOWANIA ZA CZAS MISJI ŚWIĘTYCH

Czas biegnie szybko... A czas przeżyty dobrze tzn. pobożnie i z dobrymi Ludźmi biegnie jeszcze szybciej.15 października nadszedł dzień zakończenia Misji i podsumowania chwil naszego życia, poprzez które poprowadzili nas ojcowie Redemptoryścio. Wiesław Bajor oraz o. Łukasz Kalisz.

Nasi Przedstawiciele: p. Jerzy Boksa, p. Jolanta Kolak oraz ministrant i uczeń klasy V - Antoni Lis tak oto dziękowali:

Pani Jolanta Kolak

Czcigodni Misjonarze Redemptoryści: Ojcze Wiesławie i ojcze Łukaszu!

W imieniu całej naszej parafialnej wspólnoty, na czele z księdzem proboszczem i księdzem kanonikiem, pragniemy podziękować Wam Drodzy Ojcowie, za głoszenie Świętych Misji w naszej parafii. W ciągu ostatnich ośmiu  dni przeżywaliśmy  naprawdę wyjątkowe chwile, w czasie których, pod Waszym duchowym przewodnictwem, odnawialiśmy i umacnialiśmy naszą wiarę. Dziękujemy Wam za ten czas skupienia i zamyślenia, za przepiękne misyjne rozważania, które zostaną w naszych sercach, za słowa otuchy, że Bóg się zawsze nami opiekuje, że nas obserwuje, że nas kocha i wspiera. Dziękujemy  za chwile, kiedy  zastanawialiśmy  się nad naszym życiem. Przez Wasze  nauki ożywiliście naszą wiarę i uświadomiliście nam, jak ważnym zadaniem  jest bycie człowiekiem wierzącym  i praktykującym. Postaramy się zapamiętać Wasze Mądre  rady, z nadzieją, że po Waszym wyjeździe będzie widać owoce Bożej łaski i w naszej parafii i w naszych rodzinach a także  pośród sąsiadów i w nas samych.

Pan Jerzy Boksa

Dziękujemy za trud głoszenia Słowa Bożego  w sposób niezwykle prosty i zrozumiały, za Wasze zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich, dziękujemy za Apele Jasnogórskie, za Drogę Krzyżową i za procesję fatimską i za niezapomniany  Wieczór Chwały. Dziękujemy za spowiedź misyjną oraz przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych i tu w kościele i po domach naszej parafii. Bóg zapłać za misyjne krzyże, które przez najbliższe dziesięć lat, będą nam przypominać o Misjach Świętych, głoszonych przez Was, przez Ojców Redemptorystów  z Lublina. Dziękujemy za końcowe błogosławieństwo, połączone z uzyskaniem odpustu zupełnego. Dziękujemy z całego serca.

Życzymy Wam Drodzy Ojcowie :

• Aby Pan Jezus błogosławił Wam za Waszą wiarę, nadzieję i miłość
  • Życzymy dobrych zbiorów z Waszych nauk, głoszonych u nas, ale i w tylu miejscach, diecezjach  i parafiach  naszego kraju.
  • Życzymy dalszego odkrywania Pana Jezusa dla siebie i dla innych.
  • Przyjmijcie też zapewnienie o naszej modlitewnej pamięci. Niech dobry Bóg obdarza Was zdrowiem, życiowym optymizmem, i tą Bożą energią jeszcze przez długie, długie lata Waszego kapłaństwa.
  • Chrystus, którego tak czcicie, jako Redemptoryści, a któremu kiedyś zaufaliście, niech obdarza  Was Drodzy Ojcowie wszelkimi łaskami.

Szczęść Boże!

Antoni Lis – klasa V
(towarzyszyli mu: Gabrysia Szatko, Jakub Chochorowski oraz Nikola Ziarko)

Kochani Ojcowie!

W imieniu uczniów naszych Szkoły Podstawowej, w imieniu wszystkich dzieci naszej parafii i w imieniu młodzieży, dziękujemy Wam za to, że przypomnieliście nam w czasie Misji Świętych, że tak naprawdę w życiu liczy się tylko to, co prowadzi nas do nieba, do Boga i do Matki Najświętszej. Cieszymy się, że przybyliście  do naszej małej parafii, aby głosić nauki misyjne, aby nas uczyć nowych religijnych piosenek, aby nam opowiadać tyle przepięknych przykładów i historii. Na Waszych naukach nie dało się nudzić. Bardzo dziękujemy za rozśpiewanie nas. Dzięki Twojemu, ojcze Łukaszu , talentowi muzycznemu, długo będziemy na katechezie i w domach śpiewać i tańczyć piosenki, których nas nauczyłeś. Tak, jak dorośli i my ufamy, że ziarno Słowa Bożego, które zasialiście w naszych sercach, przyniesie obfity plon. Obiecujemy, że zapamiętamy, ojcze Wiesławie i ojcze Łukaszu wszystko, co nam powiedzieliście. Chcemy w życiu iść za Jezusem. Naszą wdzięczność za Waszą , posługę w naszej parafii pragniemy wyrazić z głębi serc płynącymi życzeniami, aby Jezus, Dobry Pasterz, w którego dłonie złożyliście  swoje powołanie, darzył Was zdrowiem, błogosławił, wspierał i umacniał, a Maryja, najukochańsza z matek, otaczała Was płaszczem swojej opieki. Niech Boża radość, Boża miłość i Boży pokój wypełnią Wasze dusze. Pan niech obdarza Wasze życie radością i pokojem na każdy dzień.

Szczęść Boże!

Zapraszamy do oglądnięcia poniższych zdjęć z tego wydażenia.

191865