NASZE WRZEŚNIOWE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Trzynastego września wielu naszych parafian skierowało kroki do parafialnej świątyni, aby wziąć udział we wrześniowym Nabożeństwie Fatimskim.

Modlitewne spotkanie  rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz proboszcz. Po niej rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez naszych Nauczycieli Ryszarda i Aldonę Jachymów, którym aktywnie pomagały uczennice z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Piosenki wykonała Grupa Muzyczna.

Na jednym z pamiątkowych zdjęć widzimy na ekranie napis: Papież Pius XII i Matka Boża Fatimska... Ci, którzy byli obecni, wiedzą doskonale o co chodzi w tym krótkim zdaniu. Nieobecnym warto przypomnieć, że: Papież Pius XII zatwierdził nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, a 13 października 1943 roku poświęcił cały świat Jej Niepokalanemu Sercu. W roku 1945 papież ogłosił święto Niepokalanego Serca Matki Bożej i polecił, aby modlić się o pokój na świecie. Poświęcił też Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po zakończonym montażu  wyruszyliśmy w procesji różańcowej wokół naszego kościoła. W tym miesiącu warto wspomnieć, że figurę Matki Bożej ponieśli: 1. Wyniesienie z kościoła i tajemnica pierwsza – członkowie Róży p. Tadeusza Kocoła, 2. Tajemnica druga – uczniowie klasy ósmej, czyli tegoroczni kandydaci do bierzmowania, 3. Tajemnica trzecia - Róża p. Marii Malec, 4. Tajemnica czwarta – Nauczyciele i Pracownicy naszych Szkół;  5.Tajemnica piąta – Nasza Służba Zdrowia.

Wszystkim zaangażowanym oraz Uczestnikom składamy serdeczne podziękowanie i już dzisiaj zapraszamy na październik - ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

Papierz Pius XII

192351