Zaproszenie na DROGĘ KRZYŻOWĄ „CIENI”

PARAFIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W STARYCH ŻUKOWICACH

zaprasza na wyjątkowe w swoim rodzaju
Misterium Męki Pańskiej

INFORMACJA: W swojej formie misterium łączy elementy tradycyjnego nabożeństwa i misterium pasyjnego, wykorzystując przy tym technikę teatru cieni i współczesnych mediów. Samo misterium pasyjne to rodzaj dramatu liturgicznego, który zachęca widza do współodczuwania i rozmyślania o zbawczych tajemnicach wiary, zwłaszcza Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa

Podczas Nabożeństwa wierni nie będą obchodzili kolejnych stacji Drogi Krzyżowej w kościele, ale pozostaną na swoich miejscach. Piętnaście obrazów ma służyć jako ilustracja kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz modlitwie i rozważaniu. Na zakończenie będzie czas na chwilę osobistej modlitwy i refleksji. Całość przeplatana będzie wielkopostnymi piosenkami i tekstami.

Któryś za nas cierpiał rany
Jezu Chryste zmiłuj się nad nami

WIELKI PIĄTEK 7. IV.2023 r.

191870