Treść
1.” Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.” Myślę, że na to zdanie z dzisiejszej Ewangelii warto zwrócić szczególną uwagę, przeżywając w roku liturgicznym 12. Niedzielę Zwykłą.
2. U nas dzisiaj Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 po południu o 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe, a następnie Msza Święta. Nasz parafialny Zespół Caritas przeprowadza dzisiaj składkę do skarbonek, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W Starym Sączu – przy Ołtarzu Papieskim – Diecezjalne Święto Rodziny. Zachęcam, aby się wybrać.
3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w popołudniowej Eucharystii .Wcześniej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa oraz do pisania indywidualnych próśb oraz podziękowań. Zachęcam, aby wpisywać się w zakrystii na listę rodzin chętnych gościć u siebie przez tydzień czasu, Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękuję rodzinom i osobom, które to już uczyniły. Bierzmy przykład.
4. W piątek o godzinie 8.00 Uroczysta Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Możliwość spowiedzi codziennie, przed Msza Świętą.
5. Natomiast w przyszłą Niedzielę 28 czerwca, Msza Święta popołudniowa z Wigilii Uroczystości Św. Piotra I Pawła. Samą Uroczystość świętować będziemy w poniedziałek 29 czerwca. Św. Piotr i Paweł to dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Już dzisiaj zapraszam na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze Święte w tym dniu według porządku świątecznego a więc o godzinie: 7.00 oraz po południu w połączeniu z Nabożeństwem czerwcowym o godzinie 18.00.
6. W przyszłą Niedziele 28 czerwca zapraszam Wszystkich na II Przegląd Piosenki Religijnej w naszej parafii. Rozpoczniemy Msza Świętą o godzinie 15.00, a następnie, jeśli będzie pogoda, przejdziemy ku plebanii, aby tam w pobliżu figury Matki Bożej, mogli wystąpić w plenerze, z religijna piosenką Ci, którzy się zgłosili. Dzisiaj jeszcze ostatni dzień na zgłaszanie chęci udziału w Przeglądzie. Zachęcam. Zapowiedział się ojciec Andrzej, który prowadził w Wielkim Poście rekolekcje. Pamiętamy - gra na akordeonie i bardzo chciał poza przeglądem dać krótki koncert i pokaz swoich umiejętności. Będą też inni goście i miejscowi artyści z występami. Ma być – tak obiecał - ojciec Józef Grzywacz, Redemptorysta. Usłyszymy Grupę Muzyczną no i samych artystów – młodszych i Starszych - biorących bezpośrednio udział w przeglądzie. Dla wszystkich będzie coś dla ciała i dla duszy. Zapraszam.
7. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste Uroczystości., Jubileusze, Imieniny czy Urodziny. Niech Wam Bóg błogosławi.
8. Trwają prace przy renowacji naszych kościelnych dzwonów. W tym tygodniu będą one już zawieszane na nowych metalowych, specjalnych stojakach. Mamy już podpięte kuranty. Po każdej Mszy Świętej usłyszymy więc dzisiaj religijną melodię wykonaną na trąbce. Są i inne możliwości, ale to z czasem. Na stronie internetowej parafii pojawią się informacje, jakiego to zastaliśmy mieszkańca na naszej wieży kościelnej. Warto poczytać… Dzisiejsza składka inwestycyjna w całości przeznaczona na renowację dzwonów. Dzisiaj skłądna właśnie na ten cel. Dziękuję za każdą ofiarę.
9. Dziękuję za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Sprzątanie bieżące kościoła, troska o kwiaty, koszenie trawy, wstępne czyszczenie ogrodzenia pod malowanie (zachodnia strona w tragicznym stanie, a i od ulicy nie lepiej). Dziękuje za prace stolarskie i malarskie (chcemy odświeżyć gospodarcze pomieszczenia. Bardzo dziękuje za pomoc przy generalnym wysprzątanie starej plebani, prace ogrodowe i troskę o cmentarz.
10. Przed nami miesiąc lipiec, a w nim Odpust Tuchowski i daj Boże, nasza piesza i autokarowa Pielgrzymka do Tuchowskiej Pani. No więc - jeśli ma cos być – to najważniejsza jest organizacja. A tym jak co roku zajmą się: p. Anna Kolak oraz p. Łukasz Pytel. Osoby chętne niech się zgłaszają właśnie do nich. Kto się może zapisywać? Zapisywać się mogą osoby, które chcą jechać autokarem ze Starych Żukowic do Tuchowa i z powrotem oraz osoby, które chcą pielgrzymować pieszo do Tuchowa a z powrotem chcieliby wracać autokarem. Pielgrzymka planowana jest na sobotę 4 lipca. Serdecznie w imieniu Organizatorów zapraszam.
11. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do siebie w 75. roku życia + Krystynę Prędota. Jej nieśmiertelną dusza polecajmy miłosiernemu Bogu...
Ks. Stanisław