TO JUŻ TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Warto wiedzieć…

III niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą "Gaudete", czyli niedzielą radości. Czasem nazywa się ją również "Niedzielą różową", gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

A co u nas?

1. Tej niedzieli nasz parafialny oddział Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek, jako naszą adwentową pomoc dla Kościoła na Wschodzie, zwłaszcza dla Ukrainy.
  2. W naszej zakrystii nabyć opłatki na stół wigilijny – zapraszamy! Jest również do zabrania pobłogosławione sianko.
  3. W zakrystii są jeszcze Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – zachęcamy do nabycia!
  4. Można również zabrać kalendarz ścienny z wizerunkiem Matki Bożej na nowy 2023 rok.
  5. Roraty codziennie po Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

192092